go top

FNL

russia - 2019/2020

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 R. Volgograd 27 17 5 5 41 21 +20 56 WDWDW
2 FK Chimki Moskovska oblast 22 14 4 4 40 12 +28 46 LWWWL
2 Khimki 27 16 6 5 50 19 +31 54 DWDWL
3 Chertanovo M. 27 15 9 3 37 19 +18 54 WWWLW
3 25 15 5 5 45 17 +28 50 DWLLW
3 FC Khimki 25 15 5 5 45 17 +28 50 DWLLW
4 T. Moscow 27 16 5 6 39 25 +14 53 DDLLL
5 Neftekhimik 27 13 9 5 38 25 +13 48 DDWWD
6 Baltika 27 12 7 8 34 23 +11 43 WDLWL
7 SKA Khabarovsk 27 12 7 8 42 30 +12 43 WWLLW
8 Shinnik Yaroslavl 27 12 7 8 43 35 +8 43 LWWDW
9 Tomsk 27 10 9 8 32 26 +6 39 WLLLW
10 FK Chayka 27 10 8 9 31 29 +2 38 DDWWW
11 Nizhny Novgorod 27 9 9 9 28 29 -1 36 LDWLW
12 Armavir 27 7 9 11 23 29 -6 30 LWLWW
13 Kursk 27 5 14 8 29 39 -10 29 DDDDD
14 Yenisey 27 7 7 13 23 40 -17 28 WLLWL
15 Krasnodar 2 27 6 10 11 32 34 -2 28 LLDDW
16 Luch 27 6 9 12 28 40 -12 27 LDWWL
17 Spartak Moscow 2 27 6 8 13 38 45 -7 26 LDDLL
18 Tekstilshtik 27 5 4 18 25 52 -27 19 DDLLL
19 F. Voronezh 27 4 7 16 14 44 -30 19 WLLDL
20 M. Saransk 27 4 7 16 21 44 -23 19 LLWDL
# Team Player Goals
1 Sochi M. Barsov 19
2 Torpedo Moskva I. Sergeev 14
3 Torpedo Moskva A. Rudenko 14
4 Spartak Moskva II M. Glushenkov 12
5 Chertanovo A. Zinkovskiy 11
6 Krasnodar II G. Onugkha 11
7 Neftekhimik D. Makarov 11
8 Neftekhimik M. Uridia 11
9 Baltika M. Markin 11
10 Sochi E. Pesegov 10
11 Spartak Moskva II V. Panteleev 10
12 Shinnik S. Samodin 10
13 Chertanovo V. Sarveli 10
14 Krasnodar II D. Utkin 10
15 Avangard Kursk R. Akbashev 10
16 Khimki M. Petrusev 9
17 SKA Khabarovsk A. Katsaev 9
18 Rotor Volgograd M. Sultonov 9
19 Nizhny Novgorod M. Palienko 9
20 Shinnik E. Nizamutdinov 9
21 Chertanovo R. Ezhov 8
22 Luch Vladivostok S. Aliev 8
23 Armavir A. Kalmykov 8
24 Tom Tomsk M. Kazankov 8
25 Tambov K. Appaev 8
26 Baltika Allef 8
27 Khimki K. Aliev 8
28 Shinnik I. Geloyan 7
29 Rotor Volgograd K. Mullin 7
30 SKA Khabarovsk V. Bragin 7
31 Mordovia Saransk Ruslan Mukhametshin 6
32 Spartak Moskva II S. Nimely 6
33 Armavir N. Bezlikhotnov 6
34 Khimki I. Belous 6
35 Torpedo Moskva I. Lebedenko 6
36 Tambov O. Chernyshov 5
37 Nizhny Novgorod I. Portnyagin 5
38 Tyumen M. Votinov 5
39 Khimki V. Dyadyun 4
40 Tom Tomsk P. Kireenko 4
41 Torpedo Moskva A. Galoyan 3
42 Fakel M. Biryukov 3
43 Khimki I. Kukharchuk 3
44 Luch Vladivostok R. Gordienko 3
45 Sochi A. Sanaya 3
46 Khimki A. Skvortsov 3
47 Nizhny Novgorod T. Ayupov 3
48 Tekstilshchik E. Marichev 3
49 Rotor Volgograd I. Gorbunov 2
50 Khimki A. Koryan 2
51 Rotor Volgograd V. Lobkarev 2
52 Mordovia Saransk V. Adaev 2
53 SKA Khabarovsk K. Bazelyuk 2
54 Sochi N. Burmistrov 2
55 Baltika I. Alshin 2
56 Fakel O. Dmitriev 2

advertisement